AKT DZIĘKCZYNIENIA I ZAWIERZENIA POLSKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ


Boże w Trójcy jedyny, pełen majestatu i miłosierdzia, Opatrzności nasza, wielbimy Ciebie i dziękujemy za wszystkie znaki Twojej troski o nas i o naszą Ojczyznę – Polskę. Wołamy wszyscy:

Dziękuję Ci Boże, Opatrzności nasza

Boże, który stworzyłeś świat i człowieka i wszystko co nas otacza, a gdy nadeszła pełnia czasów posłałeś Syna Twego, aby nas zbawić.

Dziękuję Ci Boże, Opatrzności nasza

Boże, który już ponad tysiąc lat – od chrztu chronisz Polskę i prowadzisz Opatrznością Twoją, aby trwała mimo nieprzyjaciół i własnych słabości, a przez Jezusa Chrystusa dałeś nam Maryję, jako Matkę i Królową.

Dziękuję Ci Boże, Opatrzności nasza

Boże, który przez wieki nie pozwoliłeś nigdy zniszczyć naszej wiary, nadziei i miłości oraz polskości, a po ponad stu latach wyrwałeś nas spod zaborów, wyzwoliłeś od okupantów i w roku 1989 wyprowadziłeś ku wolności.

Dziękuję Ci Boże, Opatrzności nasza

Boże, który dałeś nam przez wieki polskich świętych i bohaterów, aby nas umacniali i wskazywali drogę, a w ostatnim półwieczu postawiłeś na naszej polskiej drodze Prymasa Tysiąclecia, Papieża Polaka Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszkę, aby spełnili zamiary Twojej Opatrzności wobec Polski i narodów słowiańskich.

Dziękuję Ci Boże, Opatrzności nasza

Boże, za Twoją Miłość, za wolność Polski, za każdy dzień, za każde dobro, za naszych najbliższych, za każdego człowieka, za każdy uśmiech, za każdy trud i cierpienie prowadzące do Ciebie, za to że Jesteś.

Dziękuję Ci Boże, Opatrzności nasza

Tobie Boże Ojcze, Synu i Duchu Święty, Opatrzności nasza, zawierzamy siebie samych i naszą Ojczyznę. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bóg Ojciec, Duch Święty, Jezus Chrystus, Mama Maryja, Maryja Panna, Modlitwy, Obietnice Boże, Święci, Święty Izraela i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.